Mateřská škola U Dubu Týniště nad Orlicí

[GB] 10 boys, 16 girls,
teachers: Romana Švikruhová, Renata Dědicová

Co se učíme - Was wir lernen - What are we learning

Naše učebna [CZ] Rozvíjení poznání, Výtvarná výchova, Literární výchova, Tělesná výchova, Hudební výchova, Matematické představy, Nejraději máme Tělesnou výchovu a VV - práci s hlínou.
[D] die Erkenntnisentwicklung, die Künstezüchtung, die Literaturzüchtung, der Sportuntericht, die Musikerziehung, die Matematikvorstelungen. An liebsten haben wir der Sportuntericht und Künstenzüchtung - arbeitmit der Lehm.
[GB] Evolution of knowledge, Art education, literary education, Physical education, Musical education, Mathematics notions. We are prefering Physical education and art education - work with clay.

Zajímavost ve třídě - Interssante in usere klasse - The interesting thing in the class

Bazén s balonky [CZ] Máme zvláštní místnost na cvičení a hru - rehabilitační bazén s balónky
[D] Wir haben zusätzliche Raum auf Turnen und Spielen - Rehabilitionswasserbecken mit Ballonen.
[GB] We have special room for exercise and game - rehabilitative pool with balls.

Naše město - Unsere stadt - Our Town

Naše město [CZ] Týniště nad Orlicí je malé město blízko krajského města Hradec Králové
[D] Týniště nad Orlicí ist kleine Stadt nahe Kreisstadt Hradec Králové
[GB] Týniště nad Orlicí is little town near region city Hradec Králové

Zajímavost z okolí [CZ] V Třebechovicích pod Orebem je jeden z největších betlémů v Čechách
[D] Ein größte Weihnachtskrippe aus Böhmen ist in Třebechovice pod Orebem
[GB] One of greatest crib in Bohemia is in Třebechovice pod Orebem.