Představujeme se 2002/2003

Slovenská republika

E-mail: skola@zsssvbb.sk
URL: http://www.zsssvbb.sk
[SK] V triede je nás 26, z toho 11 chlapcov a 15 dievčat. Triedna učiteľka je Mgr. Katarína Števčinová
[D] In der Klasse sind wir 26, davon 11 Jungen und 15 Mädchen. Die Klassenlehrerin heißt Mgr. Katarína Števčinová.
[GB] In our class we are 26, 11 boys and 15 girls. Class schoolmaster is Mgr. Katarína Števčinová.
[SK] Okrem základných predmetov sa učíme anglický a nemecký jazyk. Radi hráme futbal, hádzanú, vybíjanú a máme radi matematiku.
[D] Außer Grundschulfächer lernen wir Englisch und Deutsch. Wir spielen gern Fußball, Handball, Zweivölkerschlacht und wir mögen Mathematik.
[GB] Outside elementary objects we learn English and German. We like playing football, handball and we like mathematics.
[SK] Boli sme aj na exkurzii v Tajove. Zúčasnili sme sa na bábkarskej súťaži, umiestnili sme sa na 2. a 3. mieste.
[D] Wir machten eine Exkursion nach Tajov. Wir nahmen auf einem Puppentheaterwettbewerb teil und nahmen den 2. und 3. Platz ein.
[GB] We made in excursion Tajov. We took part in puppet competition we placed on 2. and 3. place.
[SK] Naše mesto je v strede Slovenska, má asi 80 000 obyvateľov, je v ňom veľa obchodov.
[D] Unsere Stadt befindet sich in der Mitte der Slowakei und sie hat etwa 80 000 Einwohner, es gibt da viele Geschäfte.
[GB] Our town is in the middle of Slovakia it has 80 000 inhabitants, there are many shops here.
[SK] V Banskej Bystrici žil a pôsobil svetoznámy umelec Dominik Skutecký, ktorý rád maľoval námestie, na jednom obraze namaľoval aj našu školu.
[D] In Banská Bystrica lebte und wirkte ein weltbekannter Künstler Dominik Skutecký der gern Stadtplatz malte, auf einem Bild malte er auch unsere Schule.
[GB] In Banská Bystrica lived and worked worldfamous artist Dominik Skutecký, who like painted the place, on one picture he painted our school too.