Představujeme se 2003/2004

985 01 Kalinovo
Slovenská republika

Naša trieda - Unsere Klasse - Our class
[SK] ] Naša trieda: Triedna učiteľka: Natália Strašková, počet žiakov: 25, počet chlapcov v triede: 12, počet dievčat v triede: 13
[D] Unsere Klasse: Die Klassenlehrerin: Natália Strašková, Schüler: 25, Jungen: 12, Mädchen: 13
[GB] Teacher: Natália Strašková, pupils: 25, boys: 12, girls: 13
 Čo sa učíme - Wir lernen - What are we learning
[SK] Naše základné predmety sú slovenský jazyk a matematika, učíme sa aj dejepis, zemepis, prírodopis, technickú, hudobnú, výtvarnú a telesnú výchovu. Na jazykovej výchove sme rozdelení na angličtinárov a nemčinárov. Niektorí žiaci našej triedy sa prihlásili na počítačový krúžok.
[D] Unsere Schulfächer sind: slowakiche Sprache, Mathematik, Geschichte, Erkunde, Biologie, Musik, Kunst und Sport. In der Sprachstunde haben wir zwei gruppen.: die Schüler, die Deutsch lernen und die Schüler, die Englisch sprechen. Einige Klassenschüler arbeiten im Computerkurs.
[GB] Our basic subjects are Slovak language and Maths, but we also have History, Geography, Biology, Music, Art and P.E. We are divided into two groups. They study English or German language. Some of them try to work with computers.
[SK] V triede sme si urobili pracovný kútik, kde vystavujeme naše práce.Téma tohto mesiaca je móda mimozemšťanov.
[D] In der Klasse haben wir ein Arbeitsplatz, wo wir unsere Aufgaben und Computerarbeiten zeigen.In diesem Monat interessieren wir uns für die Weltraumpersonen.
[GB] We have some special place in our cassroom, where we have our works. This month we made some things alout aliens.
[SK] Naša obec sa nachádza na juhu stredného Slovenska. Leží v Banskobystrickom kraji, na území historického Novohradu.
[D] Our village is in the south of Slovakia. It is situated in Banskobystricky district, on land of historical Novohrad.
[GB] Our village is in the south of Slovakia. It is situated in Banskobystricky district, on land of historical Novohrad.
[SK] V blízkosti našej školy sa nachádza barokovo klasicistická zvonica z polovice 18. storočia. Neďaleko obce rastie korunka strakatá FRITILLARIA MELEAGRIS. V roku 1984 bolo toto územie vyhlásené za chránené.
[D] In der Nähe unserer Schule befindet sich baroko- klasizistische Glockenturm von 18. Jahreshundert. Nicht weit von Kalinovo , unserem Dorf; gibt es die Blume FRITILLARIA MELEAGRIS. Vom Jahre 1984 ist dieses Ort beschützt.
[GB] Near our village, there is one special kind of plant called FRITILLARIA MELEAGRIS . In 1984 this area was pointed as a protecty land.