KARNEVAL NA LEDĚ


V pátek 12. března 2004 pořádala Základní škola Schulzovy sady ve Dvoře Králové nad Labem karneval na ledě. Zúčastnily se třídy z celého 1. stupně včetně jejich paní učitelek.

V 8 hodin ráno se děti obuté do bruslí nahrnuly na led a začal rej masek za doprovodu hudby. Děti se rozbruslily a poté následovala "přehlídka masek". Každá třída projela postupně přes stadion, aby se ukázala ostatním (3.třída dokonce předvedla secvičenou Novambu).

A co se dělo dál? Děti již dopředu věděly, že bude také vyhodnocení nejlepších masek, a proto již dříve ve škole napsaly na lísteček, za co půjdou. Samy děti rozhodovaly o tom, jaká maska se jim líbí nejvíc. Každý dostal jeden žeton a ten vhodil do kelímku náležejícímu konkrétnímu druhu masky.A že jich tu bylo! Po stadioně se to jen hemžilo čerty, princeznami, zvířátky, indiány, vodníky, vílami... Opravdu bylo z čeho vybírat.Hodnocení nebylo jednoduché, poněvadž všechny masky byly moc hezké a nápadité.

A dopadlo to takhle:
 1. čarodějnice
 2. indiáni
 3. strašidla

  Na předních místech se tedy umístila spousta dětí. Ani ostatní masky však nepřišly zkrátka. Drobnou cenu si odnesl každý.

  Po zbytek času byly pro děti připravené různé soutěže a hry, které se jim velmi líbily.Myslím si, že z tohoto neobyčejného dne si děti odnesly spoustu pěkných zážitků.


  "Tak to jsme my, děti ze 3.A"


  "Karneval na ledě se vydařil a my všichni se už těšíme na další!"

  V rámci předmětu Didaktické využívání internetu vypracovala JITKA ČERNÁ - ZS1AJ2, 2004