ČÁRLÍ, NÁŠ KAMARÁD

Při pedagogické praxi jsem navštívila 2. třídu ZŠ ve Rtyni v Podkrkonoší. Přinesla jsem dětem loutku Čárlího. Sedli jsme si na koberec a posílali jsme si kaštan. Každý, kdo dostal “kouzelný” kaštan, vyprávěl kousek pohádky pro Čárlího.

Ivana Valková, 4. ročník PdF UHK, skupina ZS 1/Vv

Pohádka pro Čárlího:

Byla jednou jedna strašidla, která bydlela v lese. Byla hodná a pomáhala všemu živému. Jednou přišel do lesa kluk. Začal kopat do hub. To se strašidlům nelíbilo a nelíbilo se to ani zvířátkům. Když přišel druhý den a nepolepšil se, strašidla se rozhodla, že ho trošku postraší.

Vyděšený kluk utíkal z lesa, až se za ním prášilo. Nic to ovšem nepomohlo. Kluk znovu kopal do muchomůrek. A tak se strašidla poradila a milého kluka začarovala do muchomůrky. Dnes už muchomůrku s modrou kšiltovkou v lese nenajdeme. Přišli tam druháci a kluka vysvobodili. Kluk se polepšil, zazvonil zvonec a pohádky byl konec.Autoři pohádky: Žáci druhé třídy ve Rtyni v Podkrkonoší
Některá z lesních strašidel. Bydlí u nás v lese, ale přicházejí z různých míst (např.: řepová strašidla, dýňová, cuketová, šišková, hrušková...)


“Jednou přišel Čárlí na Tv v modré čepici.”
(Lenka)


“Čárlí, ať jsi pořád fešák!”
(Jirka)